Печать
PDF

Cистемы учета воды и тепла


titul

Система обліку води працює повністю в автоматичному режимі. Основою системи збору данних з лічильників води є локальна радіомережа Embee технології Zigbee, яка працює в неліцензійному діапазоні частот 2.4-2.48ГГц. Радіомодеми Embee в лічильнику води внесені в таблицю випромінюваних пристроїв України та дозволені для використання. Потужність випромінювання радіомодема лічильника від 2 до 10мВт. Вся інформація що передається по радіо, має шифрування, та недоступна для зчитування без паролю.

Один раз на добу (тиждень, місяць), в заданий час, лічильники починають передавати свої дані про споживання, на концентратор Zigbee/GSM/3G/Ethernet. Концентратор, отримавши дані про споживання, журнали про стан лічильника (зовнішня взаємодія магнітним полем, рівень заряду батареї) зберігає їх в своїй базі данних. Після завершення обміну з лічильниками води, концентратор надсилає всім повідомлення про корекцію годинника, час наступного сеансу обміну данними в радіомережі та команду від'єднатись від локальної мережі і перейти в автономний режим роботи.

Запуск системи в будинку:

amr_water3Запуск системи максимально простий. На першому етапі встановлюються лічильники води з вбудованими радіо модемами, що формують локальну радіомережу технології Zigbee. Коли лічильники води встановлені, потрібно встановити в любому зручному місті в будинку, концентратор-шлюз даних Zigbee/Ethernet/GSM/3G та забезпечити доступ до інтернету. Доступ до інтернету можливий любими каналами комунікацій, що наявні в будинку. Це може бути провідний Ethernet, від доступного провайдера, що поставляє інтернет в будинок споживачам, або вставивши SIM карту GSM/GPRS/EDGE/3G можливо забезпечити доступ до мобільного інтернету. Концентратор, який підключений до живлення, вже буде опитувати лічильники за розкладом, який буде заданий оператором-адміністатором. Всю прочитану інформацію з лічильників (поточні показники, журнали) та іншу, концентратор буде зберігати в енергонезалежній пам'яті на протязі 3-5 ти років. Інформація що накопичується в пам'яті концентратора, може бути доступна програмному забезпеченню, що встановлене на ПК оператора-адміністратора. 

 

 

Компоненти системи:


1) Лічильники води з вбудованими радіо модемами

2) Концентратор-шлюз даних Zigbee/Ethernet/GSM/3G

3) Програмне забезпечення WEB E-Oblik.in.ua, Off-line KTS-INTEK радіо збір, Android ПЗ для смартфону.

Програмне забезпечення:

softwКТС-ІНТЕК “UCon”: просте в використанні ПЗ для ПК. Дозволяє зчитувати інформацію з концентратора,  а також забезпечити прямий доступ до лічильника води. Загальні звіти вивантажуються для обробки в Excel форматі чи pdf. Є можливість будувати графіки споживання, контролювати стан батареї лічильника води.